Fundusz Mieszkań na Wynajem Warszawa

Trwają przygotowania do uruchomienia Funduszu Mieszkań na Wynajem. Przypomnijmy, że Fundusz ma zainwestować w mieszkania w dużych miastach, tj. Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław  Trójmiasto oraz Poznań, które następnie w atrakcyjnych cenach będą wynajmowane na rynku komercyjnym. Fundusz ma inwestować, już w na początku przyszłego roku w całe klatki lub bloki mieszkalne, w ramach których dostępne będą kawalerki, mieszkania jednopokojowe oraz dwupokojowe.

Fundusz Mieszkań na Wynajem - potencjalne inwestycje w Warszawie

Fundusz Mieszkań na Wynajem – potencjalne inwestycje w Warszawie

W ramach niniejszego artykułu przeanalizowaliśmy rynek warszawski pod kątem dostępnych w ofercie inwestycji deweloperskich. W pierwszej fazie planowane jest pozyskanie 10-15% z planowanych 20.000 mieszkań. W praktyce może spowodować, że cieszące się największym zainteresowaniem klientów – małe, tańsze oraz dobrze zlokalizowane mieszkania znikną na jakiś czas rynku.

Mieszkania od dewelopera w Warszawie

Analizując rynek nieruchomości w Warszawie udało nam się znaleźć ponad 2000 ofert mieszkań spełniających wymagania Funduszu, w zakresie lokalizacji, ceny oraz metrażu. Z oficjalnych informacji zakomunikowanych przez przedstawicieli Funduszu wynika, że Fundusz Mieszkań na Wynajem przede wszystkim będzie zainteresowany hurtowym zakupem nieruchomości. Z ciekawych inwestycji  którymi potencjalnie może być zainteresowany można więc wymienić inwestycje na Woli np. Wola Tarasy, Capital Art Apartments, InCity czy La Tour Residence.

Na Żoliborzu wśród ciekawych ofert dostępnych u deweloperów znajdziemy  znajdziemy Atelier Żoliborz, Żoliborz Artystyczny, Rezydencja Arteco oraz Słodowiec Park. Inwestycje te zlokalizowane są całkiem niedaleko pierwszej linii metra.

Dobrze zlokalizowane, blisko tramwajów i linii kolejowej, oraz w dobrej cenie są mieszkania w ramach inwestycji Nowy Raków, pewną wadą może być natomiast niezbyt wysoki standard wykonania oraz hałas związany z bliskością kolei.

Sporo małych mieszkań w Warszawie, w sam raz do oferty Fundusz Mieszkań na Wynajem, dostępnych jest  też w ramach inwestycji  Hoża 50, w Śródmieściu Południowym.

Jeżeli chodzi o wschodnią cześć Warszawy to warto wymienić inwestycje Saska, Park Ostrobramska zlokalizowane w całkiem dobrych lokalizacjach, w szczególności w kontekście dojazdów do Centrum.

Jeżeli znacie też inne ciekawe przykłady inwestycji deweloperskich, które mogą się znaleźć w potencjalnym zainteresowaniu Funduszu Mieszkań na Wynajem zapraszamy do dyskusji w formie komentarzy.

Podsumowując, Warszawa to:

  • stolica oraz największe miasto w Polsce,
  • potencjalnie najbardziej atrakcyjne miasto z perspektywy wynajmu,
  • ponad 2000 ofert od deweloperów,
  • największa liczba uczelni wyższych w Polsce.

You may also like...

  • Irina

    Witam, a gdzie i od kiedy można zgłosić się do kolejki wynajmu taniego mieszkania od rządu? Mamy trójkę dzieci , a ceny na rynku wynajmu są wzięte z kosmosu, może już można się zapisać, a jak i kto będzie proponował i zawierał umowę najmu? Dziękuję.

  • Marzena Ko

    witam chcialabym się zgłosic do wynajmu takiego mieszkania od rzadu ,gdzie sie moża zgłosići i jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy